KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Ram 13062154
*
nr 1306 2154
Ram
bronserad, 26x22cm
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2020
kl 18:59:37
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad konst ram
-
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:29
-
9047 Assietter
8 st, Gustavsberg, Colorado, design: Stig Lindberg..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:12
-
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:27
-
8103 Fat
+ 2 st hänkelvaser, Upsala Ekeby, 3 delar. Höjd: 5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:34
-
9113 Fat
Torben, Danmark, keramik med dekor av blommor. Dia..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:27
-
9139 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:37
*
Ram
nr 1306 2154
Ram
bronserad, 26x22cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2020 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad konst ram
-
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:29 -
9047 Assietter
8 st, Gustavsberg, Colorado, design: Stig Lindberg..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:12 -
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:27
-
8103 Fat
+ 2 st hänkelvaser, Upsala Ekeby, 3 delar. Höjd: 5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:34 -
9113 Fat
Torben, Danmark, keramik med dekor av blommor. Dia..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:27 -
9139 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:37